De favoriet van de lezers is momenteel uitverkocht.
Parameters
- 219bladzijden
- 8 uur lezen
Meer over het boek
Autor obviňuje Spojené státy, že boj proti terorismu je jen záminkou k vyřizování účtů. Upozorňuje na známky všeobecného rozkladu. Předkládá různé důvody, proč Ameriku jako velmoc nikdo nepotřebuje. Celosvětové šíření liberální demokracie a míru by tak pro ni bylo hrozbou, proto se snaží pokles svého vlivu maskovat. Amerika nemá ekonomické, vojenské ani ideologické prostředky, aby mohla bránit svým evropským, ruským a japonským spojencům v jejich vzrůstající nezávislosti. Eurasie je na vzestupu. Autor předpokládá, že budoucí svět nebude kontrolovat jediná velmoc, ale zmíněná triáda rozvinutých mocností. Spojené státy přijdou o svá zvláštní privilegia.
Een boek kopen
Po impériu: Esej o rozpadu amerického systému, Emmanuel Todd
- Taal
- Jaar van publicatie
- 2004
- product-detail.submit-box.info.binding
- (Hardcover)
Zodra we het ontdekt hebben, sturen we een e-mail.
Betaalmethoden
We missen je recensie hier.
- Titel
- Po impériu: Esej o rozpadu amerického systému
- Taal
- Tsjechisch
- Auteurs
- Emmanuel Todd
- Uitgever
- Computer Press
- Jaar van publicatie
- 2004
- Formaat
- Hardcover
- Aantal pagina's
- 219
- ISBN10
- 8025104958
- ISBN13
- 9788025104958
- Reeks
- Ophaling
- Eseje a studie
- Tags
- Non-fictie, Sociale Wetenschappen, Historisch thema, Geschiedenis, Handel, Business & Management, Politicologie & Politiek, Filosofisch thema, Filosofie, Politiek, Economie, Verenigde Staten, Sociologie, Crises, Geopolitiek, Buitenlandse Politiek, Washington, Imperialisme, Presidenten van de VS
- Eerste editie
- 2002
- Oorspronkelijke titel
- Après lEmpire : essai sur la décomposition du système americain
- Beoordeling
- 3,65 van 5
- Aantekening
- Autor obviňuje Spojené státy, že boj proti terorismu je jen záminkou k vyřizování účtů. Upozorňuje na známky všeobecného rozkladu. Předkládá různé důvody, proč Ameriku jako velmoc nikdo nepotřebuje. Celosvětové šíření liberální demokracie a míru by tak pro ni bylo hrozbou, proto se snaží pokles svého vlivu maskovat. Amerika nemá ekonomické, vojenské ani ideologické prostředky, aby mohla bránit svým evropským, ruským a japonským spojencům v jejich vzrůstající nezávislosti. Eurasie je na vzestupu. Autor předpokládá, že budoucí svět nebude kontrolovat jediná velmoc, ale zmíněná triáda rozvinutých mocností. Spojené státy přijdou o svá zvláštní privilegia.



