Bookbot

Zvířata jsou naši bratři

Boekbeoordeling

Meer over het boek

Edgar Kupfer-Koberwitz se narodil 24. dubna 1906 v Polsku a na začátku druhé světové války byl deportován do koncentračního tábora v Dachau. Přes hrozbu smrti se mu podařilo od listopadu 1942 pečlivě zaznamenávat život v táboře do deníku, který obsahoval 1800 stran. Navzdory drsným podmínkám zůstal oddaným vegetariánem a projevoval hluboký soucit ke všem živým bytostem. Po válce napsal knihu jako vyjádření svého postoje k mučení a zabíjení zvířat, formou dopisů imaginárnímu účastníkovi diskuse. Jedna věta v knize shrnuje důvody vegetariánství a přidává na významu, protože ji napsal člověk, který přežil koncentrační tábor. Koberwitz píše: „Poslouchej. Nejím zvířata, protože se nechci živit utrpením a smrtí jiných tvorů.“ V úvodu a závěru knihy se objevuje pravda, které jsme svědky: „Dokud člověk zabíjí a trápí zvířata, bude zabíjet a trápit i lidi.“ Autor zemřel 7. července 1991 v osamění, neznámý a chudý. Jeho tragický osud dává důležitost snaze o zachování jeho odkazu. Vydání knihy uchovává a šíří Koberwitzův duchovní a morální odkaz a vzdává úctu jeho duchovní velikosti, která nebyla uznána za jeho života.

Een boek kopen

Zvířata jsou naši bratři, Edgar Kupfer Koberwitz

Taal
Jaar van publicatie
2011
product-detail.submit-box.info.binding
(Paperback)
Zodra we het ontdekt hebben, sturen we een e-mail.

Betaalmethoden

5,0
Uitstekend
3 Beoordelingen

We missen je recensie hier.

Titel
Zvířata jsou naši bratři
Taal
Tsjechisch
Uitgever
Čintámani
Jaar van publicatie
2011
Formaat
Paperback
ISBN10
8090483801
ISBN13
9788090483804
Reeks
Eerste editie
1947
Oorspronkelijke titel
Die Tierbrüder
Beoordeling
5 van 5
Aantekening
Edgar Kupfer-Koberwitz se narodil 24. dubna 1906 v Polsku a na začátku druhé světové války byl deportován do koncentračního tábora v Dachau. Přes hrozbu smrti se mu podařilo od listopadu 1942 pečlivě zaznamenávat život v táboře do deníku, který obsahoval 1800 stran. Navzdory drsným podmínkám zůstal oddaným vegetariánem a projevoval hluboký soucit ke všem živým bytostem. Po válce napsal knihu jako vyjádření svého postoje k mučení a zabíjení zvířat, formou dopisů imaginárnímu účastníkovi diskuse. Jedna věta v knize shrnuje důvody vegetariánství a přidává na významu, protože ji napsal člověk, který přežil koncentrační tábor. Koberwitz píše: „Poslouchej. Nejím zvířata, protože se nechci živit utrpením a smrtí jiných tvorů.“ V úvodu a závěru knihy se objevuje pravda, které jsme svědky: „Dokud člověk zabíjí a trápí zvířata, bude zabíjet a trápit i lidi.“ Autor zemřel 7. července 1991 v osamění, neznámý a chudý. Jeho tragický osud dává důležitost snaze o zachování jeho odkazu. Vydání knihy uchovává a šíří Koberwitzův duchovní a morální odkaz a vzdává úctu jeho duchovní velikosti, která nebyla uznána za jeho života.