Meer over het boek
Edgar Kupfer-Koberwitz se narodil 24. dubna 1906 v Polsku a na začátku druhé světové války byl deportován do koncentračního tábora v Dachau. Přes hrozbu smrti se mu podařilo od listopadu 1942 pečlivě zaznamenávat život v táboře do deníku, který obsahoval 1800 stran. Navzdory drsným podmínkám zůstal oddaným vegetariánem a projevoval hluboký soucit ke všem živým bytostem. Po válce napsal knihu jako vyjádření svého postoje k mučení a zabíjení zvířat, formou dopisů imaginárnímu účastníkovi diskuse. Jedna věta v knize shrnuje důvody vegetariánství a přidává na významu, protože ji napsal člověk, který přežil koncentrační tábor. Koberwitz píše: „Poslouchej. Nejím zvířata, protože se nechci živit utrpením a smrtí jiných tvorů.“ V úvodu a závěru knihy se objevuje pravda, které jsme svědky: „Dokud člověk zabíjí a trápí zvířata, bude zabíjet a trápit i lidi.“ Autor zemřel 7. července 1991 v osamění, neznámý a chudý. Jeho tragický osud dává důležitost snaze o zachování jeho odkazu. Vydání knihy uchovává a šíří Koberwitzův duchovní a morální odkaz a vzdává úctu jeho duchovní velikosti, která nebyla uznána za jeho života.
Een boek kopen
Zvířata jsou naši bratři, Edgar Kupfer Koberwitz
- Taal
- Jaar van publicatie
- 2011
- product-detail.submit-box.info.binding
- (Paperback)
Betaalmethoden
We missen je recensie hier.
- Titel
- Zvířata jsou naši bratři
- Taal
- Tsjechisch
- Auteurs
- Edgar Kupfer Koberwitz
- Uitgever
- Čintámani
- Jaar van publicatie
- 2011
- Formaat
- Paperback
- ISBN10
- 8090483801
- ISBN13
- 9788090483804
- Reeks
- Tags
- Non-fictie, Natuur, Dieren, Ethiek, Dierlijke Productie
- Eerste editie
- 1947
- Oorspronkelijke titel
- Die Tierbrüder
- Beoordeling
- 5 van 5
- Aantekening
- Edgar Kupfer-Koberwitz se narodil 24. dubna 1906 v Polsku a na začátku druhé světové války byl deportován do koncentračního tábora v Dachau. Přes hrozbu smrti se mu podařilo od listopadu 1942 pečlivě zaznamenávat život v táboře do deníku, který obsahoval 1800 stran. Navzdory drsným podmínkám zůstal oddaným vegetariánem a projevoval hluboký soucit ke všem živým bytostem. Po válce napsal knihu jako vyjádření svého postoje k mučení a zabíjení zvířat, formou dopisů imaginárnímu účastníkovi diskuse. Jedna věta v knize shrnuje důvody vegetariánství a přidává na významu, protože ji napsal člověk, který přežil koncentrační tábor. Koberwitz píše: „Poslouchej. Nejím zvířata, protože se nechci živit utrpením a smrtí jiných tvorů.“ V úvodu a závěru knihy se objevuje pravda, které jsme svědky: „Dokud člověk zabíjí a trápí zvířata, bude zabíjet a trápit i lidi.“ Autor zemřel 7. července 1991 v osamění, neznámý a chudý. Jeho tragický osud dává důležitost snaze o zachování jeho odkazu. Vydání knihy uchovává a šíří Koberwitzův duchovní a morální odkaz a vzdává úctu jeho duchovní velikosti, která nebyla uznána za jeho života.


